Архімандрит Севастіан (Деркач)

Ігумен Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря в с. Межигір’я Турківського р-ну

 

Народився 22 квітня 1955 року у с. Гійче Жовківського (Нестерівського) району Львівської області в селянській православній сім’ї .

У 1963 році пішов у Гійченську середню школу, яку закінчив у 1973 році, здобув середню освіту.

З 1974 по 1976 рік служив в Армії у м. Тула.

22 травня 1977 року одружився і обвінчався з Яцків Марією Олексіївною. У 1979 році в сім’ї народився син Володимир.

У 1979 році поступив на навчання в Одеську Духовну семінарію.

12 липня 1981 року  був рукоположений в сан диякона, а 21 листопада 1981 року рукоположений в сан священика.

З 1 лютого 1982 року по 1 березня 1983 року ніс послух настоятельського служіння парафії Покрова Пресвятої Богородиці у с. Музиковка  Білозерського району Херсонської області.

У 1983 році я закінчив Одеську Духовну семінарію.

З 1983 по 1986 рік був настоятелем церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці парафії с. Подорожне Стрийського району Львівської області.

У 1984 році у моїй сім’ї народився син Ігор.

З 1986 по 1988 рік був настоятелем церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього парафії с. Стенятин Сокальського району Львівської області.

У 1988 році  - настоятель храму святого рівноапостольного князя Володимира парафії м. Червонограда. У 1990 році служив настоятелем церкви св. первомученика і архідиякона Стефана парафії у м. Червонограді.

У 2002 став настоятелем храму Покрова Пресвятої Богородиці парафії у м. Червонограді.

19.01 2006 року овдовів, померла матушка Марія.

03.03.2007 року пострижений у чернецтво з іменем Севастіан на честь мученика Севастіана, римського воєначальника.

Рішенням Священного Синоду УПЦ 28 травня 2010 року призначений намісником Свято-Онуфріївського  чоловічого монастиря Львівської єпархії УПЦ у с. Межигір’я Турківського району Львівської області.

Нагороди:

  • Набедреник (1983р.)
  • Наперсний хрест (1988р.)
  • Протоієрейство (1992 р.)
  • Палиця та хрест з прикрасами (2000р.)
  • Митра (2002р.)
  • Указом № 627 нагороджений орденом князя Володимира ІІІ ступеня (6 травня 2005р.)
  • Орденом Преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня (4 лютого 2006р.)
  • Возведений в сан ігумена (20 квітня 2008р.)
  • Наперсний хрест (29 березня 2007р.)
  • Возведений в сан архімандрита (26 квітня 2009р.)
  • Другий хрест з прикрасами (22 вересня 2013р.)