Свято-Онуфріївський чоловічий монастир

 

Намісник — архімандрит Севастіан (Деркач)

Адреса: 82548, с. Межигір'я Турківського району.

Тел.: 098-611-88-19, 050-200-64-47.

 

 

 

 

 Історія

 

Відкритий згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 19.10.1993 року. Зареєстрований Державним комітетом України у справах національностей та релігій за № 102 від 18.12.2007 року. В 2009 році вирішувалося питання юридичного оформлення земельної ділянки під будівництво монастиря.

Початкова юридична адреса: с. Мельничне Турківського району Львівської області.

У 2010 році рішенням Священного Синоду УПЦ намісником монастиря призначено клірика Львівської єпархії УПЦ архімандрита Севастіана (Деркача Степана Івановича). Цього ж року монастирю передано у дар 2 га землі у с. Межгір’я Турківського району Львівської області. У зв’язку з цим, почалось переоформлення земельної ділянки та зміна юридичної адреси монастиря.

13 жовтня 2010 року Архієпископом Львівським і Галицьким Августином освячено і встановлено хрест на місці будівництва монастирського храму.

10 грудня 2011 року Високопреосвященніші архієпископи Львівський і Галицький Августин та Мукачівський і Ужгородський Феодор із сонмом духовенства звершили чин освячення храму на честь Собору Галицьких святих.

25 червня 2012 року в день пам'яті преподобного Онуфрія Великого архієпископ Львівський і Галицький Августин у співслужінні вікарія Львівської єпархії єпископа Дрогобицького Філарета, намісника монастиря архімандрита Севастіана (Деркача) та більш ніж 20-ти священиків Львівської єпархії та Білорусії звершив Божественну літургію в храмі монастиря, перед Богослужінням було освячено новий іконостас та настінні ікони монастирського храму і престол.

У 2012 році продовжувалось будівництво житлового корпусу з каплицею для ченців, була викопана криниця, за сприянням сільради с. Рикова  придбані дзвони для дзвінниці.

У 2013 році був освячений колодязь і новий корпус для проживання ченців. Проведено світло і підключений свій трансформатор.

25 червня, в день пам'яті преподобного Онуфрія Великого обитель відзначила своє престольне свято. У цей день Божественну літургію очолив Керуючий єпархією єпископ Львівський і Галицький Філарет. Богослужіння звершувалося на паперті храму, оскільки вмістити усіх бажаючих храм не міг. Його Преосвященству співслужили: намісник монастиря архімандрит Севастіан (Деркач), благочинний Турківського р-ну протоієрей Ілля Уруський, духовенство Львівської єпархії, гості у священному сані. За Богослужінням співав архієрейський хор під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука. Після Літургії був звершений урочистий хресний хід навколо храму.

З нагоди свята Владика Філарет подарував обителі частку мощей святителя Луки Кримського.

Влітку 2013 року у монастирі працював літній табір для дітей парафіян Львівської єпархії.

10 грудня 2014 року,єпископ Львівський і Галицький Філарет очолив святкування 4-ї річниці встановлення першого поклонного хреста на горі, де сьогодні

розбудовується Свято-Онуфріївський чоловічий монастир. Богослужіння було звершено у храмі на честь Собору святих землі Галицької.

21 червня 2015 року в день пам'яті собору Галицьких святих, у Свято-Онуфріївському чоловічому монастирі в с. Межигір'я Турківського району було звершено святкове Богослужіння. Божественну літургію очолив митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, якому співслужили єпископ Львівський і Галицький Філарет, намісник монастиря архімандрит Севастіан (Деркач), духовенство епархії, а також священники інших єпархій. Після Літургії був звершений Хресний хід навколо храму, після чого єпископ Філарет нагородив архімандрита Севастіана орденом УПЦ святителя Петра Могили, а також відзначив ктиторів храму.

 

Фотографії