Єпископ Львівський і Галицький Філарет


У миру — Сергій Іванович Кучеров.
Народився: 09.08.1972.
Тезоіменитство: 23 жовтня.
Постриг здійснений: 28.08.1996.
Дияконська хіротонія: 28.08.1996.
Священницька хіротонія: 04.12.1996.
Архієрейська хіротонія: 02.01.2011.
Хіротонія: 02.01.2011.
На кафедрі з 20.07.2012.


Єпископ Філарет (Сергій Іванович Кучеров) народився 9 серпня 1972 року у місті Києві, у родині військових.

З 1978 по 1988 рік навчався у середній школі міста Целіноград Республіки Казахстан (нині — Астана).

З благословення єпископа Алма-Атинського та Казахстанського Євсевія був направлений у Московську духовну семінарію, де навчався з 1990 по 1994 рік.

З 1996 по 1999 рік — навчався у Київській Духовній Академії. Тема дипломної роботи — «Століття екуменізму: перспективи та проблеми». 2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вплив православно-догматичного віровчення на духовне виховання молоді».

25 червня 1996 року зачислений у число братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

28 серпня 1996 року архімандритом Павлом, намісником обителі, був пострижений у чернецтво з ім’ям Філарет, на честь святителя Філарета (Амфітеатрова), Митрополита Київського.

28 серпня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан диякона.

4 грудня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан ієромонаха.

12 квітня 1997 року — нагороджений наперсним хрестом.

4 грудня 1997 року — возведений у сан ігумена.

18 квітня 1998 року — нагороджений хрестом із прикрасами.

З 28 серпня 1996-го по 3 березня 2003 року — секретар Духовного Собору Києво-Печерської Лаври.

З 9 липня 1997-го по 5 лютого 2001 року — скарбник Лаври.

28 серпня 1999 року - Блаженнішим Митрополитом Володимиром возведений у сан архімандрита.

3 березня 2003 року, рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений головою Синодального відділу «Місія соціальної допомоги дітям».

5 жовтня 2008 року — Блаженнішим Митрополитом Володимиром призначений настоятелем храму в ім’я преподобного Сергія Радонежського у місті Києві.

18 липня 2009 року — Блаженнішим Митрополитом Володимиром удостоєний права звершувати богослужіння з жезлом.

23 грудня 2010 року - рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений єпископом Дрогобицьким, вікарієм Львівської єпархії

2 січня 2011 року — у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври висвячений у єпископа Дрогобицького, вікарія Львівської єпархії.

11 лютого 2011 року - рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений головою Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки.

20 липня 2012 року -  рішенням Священного Синоду УПЦ, призначений Керуючим Львівською єпархією.

Церковні нагороди:

— Орден Святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня (РПЦ);

— Орден Різдва Христового I-го та II-го ступенів;

— Орден Святого рівноапостольного князя Володимира II ступеня;

— Орден Преподобного Нестора Літописця II ступеня;

— Орден Преподобного Іллі Муромця II ступеня;

— Орден Святителя Луки Кримського;

— Відзнака Предстоятеля Української Православної Церкви;

— Грамота Святішого Патріарха Алексія II

 

Державні нагороди:

— Орден "За заслуги" ІІІ ступеня

 

ФОТОАЛЬБОМ