У перші дні страсної седмиці звершені Божественні літургії у виправних закладах

Богослужіння Страсної седмиці цього року у Львівській єпархії відзначились двома видатними подіями: 19 квітня у виправній колонії № 30, де будується храм на честь Почаївської ікони Божої Матері, архієпископ Августин звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів. Така Літургія служиться лише під час Великого посту. У місцях позбавлення волі Літургію Напередосвячених Дарів, як правило, не звершують.

Дотепер богослужіння у цій колонії відбувалися в їдальні, на цей раз для проведення Літургії адміністрація закладу дала дозвіл використати кімнату психологічного розвантаження. В цій кімнаті чисто, затишно,  м’який килим, квіти на підвіконнях, великий акваріум та камін створюють домашню атмосферу.

Кімната психолога не пристосована для богослужіння, тому пересувний престол довелось привезти з Свято-Георгіївського храму.   Оскільки за розмірами він не входив у вузенькі двері, засуджені винахідливо передали його через вікно. За престолом розмістили ікону «Матір Божа Почаївська у вогняному стовпі». Згодом ця ікона прикрашатиме собою вівтарну стіну, причому ззовні, вона виготовлена з матеріалу, який не боїться атмосферного впливу.

Перед початком богослужіння архієпископ Августин окропив святою водою приміщення і всіх присутніх. У зверненні до засуджених Владика пояснив унікальність цієї події для виправної установи.

Протоієрей Володимир Шарабура, який є головою відділу тюремного служіння Львівської єпархії, заготовив Агнця для літургії Передосвячених Дарів, він також приймав сповідь у засуджених. Треба зауважити, що зазвичай у цій установі до Причастя приступає щонайбільше 15 осіб, а цього дня посповідатися і причаститися прийшли 30 засуджених. Це свідчить про зростання общини і зміцнення віри у людей від того часу, як в установі розпочалось будівництво церкви.

Архієпископу Августину співслужив протодиякон Олександр Іванченко, богослужіння супроводжувалось співом диякона Максима Тертишного, хориста Дмитра Тищенка і катехизатора Олександра Бойка. Богослужіння відзначилось ще одною, важливою подією: Владика Августин благословив на носіння стихаря старосту громади Олександра Романова, який відбуває строк за тяжкий злочин. Вперше у житті засуджений тримав в руках кадило і роздмухував його, тримав свічку під час читання Євангелія. Ці моменти залишать свій слід у його душі назавжди.

Учасники богослужіння зауважили, що літургія звершувалась в особливому молитовному настрої, всі сповідники причастились Святих Христових Таїн.

Після завершення літургії гості у супроводі начальника ВК № 30 майора внутрішньої служби Бринзи Андрія Васильовича відвідали будівництво храму. Роботами керує засуджений Сергій Онуфрієнко, який згуртував навколо себе бригаду волонтерів-будівельників. Він розповів Владиці про стан будівництва, поділився планами. Від Львівської єпархії будівництво керує помічник архієпископа Августина з тюремного служіння, член Громадської Ради при Львівському управління Державного Департаменту з питань виконання покарань Оксана Костенко.

Крім того, начальник установи запросив Владику оглянути мукомельне виробництво, яке забезпечує своєю продукцією 8 областей Західної України.

А 20 квітня літургія Передосвячених Дарів була звершена у Львівській виправній колонії № 48. Гостей зустрів заступник начальника установи з соціально-виховної та психологічної роботи підполковник внутрішньої служби Гром Володимир Михайлович.

Богослужіння відбувалось у молитовній кімнаті установи, яка розташована на верхньому поверсі. На Пасху Владика традиційно служить тут святковий молебень, освячує великодні кошики засудженим і привозить їм гостинці.

Сповідь у засуджених приймав священик Назарій Швець в окремому приміщенні. Літургію звершував протоієрей Володимир Шарабура, співали диякон Максим Тертишний, Дмитро Тищенко і Олександр Бойко. До причастя приступило також біля 30 осіб.

В рамках візиту Оксана Костенко відвідала столярну майстерню, де засуджені виготовляють рамочки для ікон.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Львівської єпархії
фото Оксани Костенко