Свято жон – мироносиць у Свято-Георгіївському храмі у м.Львові

8 травня і увесь подальший тиждень Православна Церква вшановує пам'ять cвятих жон-мироносиць. У ці дні віряни вітають своїх дружин, сестер, матерів. Церква віддає шану жінкам, що послідували за Спасителем на Голгофу і до Гробу Господнього, і в ширшому сенсі – вшановує жінку як опору сім'ї.

Цього дня з нетерпінням очікує жіноча половина парафіян Cвято-Георгіївського храму. Адже у неділю жон-мироносиць, лише один раз на рік, відбувається «жіночий» хресний хід: Святе Євангеліє, ікони і хоругви несуть саме вони. Задовго до цього дня кожна мрійливо ділиться з подругами: «Я хотіла б нести те... А я – те...» І кожна сподівається що саме їй доручить інокиня Єлена (Калінічук) – головна розпорядниця святкового хресного ходу нести омріяну святиню.

Ось і підходить до закінчення святкова Божественна літургія, яку цього дня звершував священик Сергій Рєзніков, і хресний хід наших мироносиць вирушає навколо храму.

Які усміхнені, щасливі лиця у дівчат! Скільки радості звучить у пасхальних піснеспівах! Якщо хоч раз у житті Господь сподобив нести хресним ходом святиню, – цього благодатного стану вдячності і піднесення не забути вже ніколи!

Прес-служба Львівської єпархії