У Львівській єпархії відбувся Круглий стіл на тему: «Перспективи розвитку соціальних технологій захисту сімейних цінностей»

 

2 липня 2011 року з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина у Львівській єпархії УПЦ з нагоди відзначення пам’яті преп. Петра і Февронії – покровителів  сім’ї відбувся Круглий стіл на тему: «Перспективи розвитку соціальних технологій захисту сімейних цінностей» за участю представників благочинь.

Організаторами заходу виступили  Духовно-просвітницький центр на честь святих праведних Богоотців Йоакима і Анни Львівської єпархії спільно з відділом з благодійності та соціального служіння Львівської єпархії УПЦ, відділом у справах сім’ї Львівської єпархії УПЦ.
На початку роботи Круглого столу у храмі святого великомученика Георгія Побідоносця було відслужено молебен за укріплення православних сімей, який очолили прот. Миколай Петрущак та о. Андрій Гнатюк.

Від імені Владики Августина із словом вітання до присутніх звернувся секретар Львівської єпархії, керівник відділу з благодійності і соціального служіння прот. Богдан Білас. Зокрема, зазначивши, що соціальне служіння повинно нести в собі служіння ближньому в сенсі жертви заради іншого. Воно найперше повинно бути спрямоване на допомогу людині, не зважаючи на її конфесійну, расову, мовну чи іншу якусь приналежність.

У своїй доповіді керівник Духовно-просвітницького центру на честь святих праведних Богоотців Йоакима і Анни Михайло (Руслан) Коник звернув увагу на демографічну ситуацію у Львівській області та  Україні в цілому, де зокрема, зазначив, що на сьогоднішній день у Львівській області фіксується перевищення смертності над народжуваністю понад 2 тис. чоловік. Окремо розглянув і проблему абортів, яка для України є серед найперших проблем, адже, наша держава є провідною в цьому питанні серед країн Європи. Показник абортів складає 21,2 на 1000 жінок фертильного віку, щодня в Україні гине понад 1,5 тис. ненароджених дітей.

О. Андрій Гнатюк, керівник відділу у справах сім’ї Львівської єпархії, зосередив увагу присутніх на проблемах становлення сучасних сімей, пропаганди в нашому суспільстві антисімейних цінностей, деградації відносин між близькими людьми.

За підсумками Круглого столу було прийняте рішення про залучення до роботи Духовно-просвітницького центру на честь святих праведних Богоотців Йоакима і Анни представників благочинь, як координаторів по захисту материнства і сімейних цінностей в благочиннях Львівської єпархії УПЦ. Для координаторів було визначено першочергові завдання, зокрема, зорганізувати роботу по створенню соціального паспорту всіх парафій Львівської єпархії. Щодо вирішення різного роду питань діяльності координаторів, вирішено, що подібні зібрання будуть відбуватися щомісяця, і то з виїздом почергово у кожне благочиння. Робота координаторів покликана повинна будуватися на принципах соціального служіння нашої Церкви.

Спаси, Господи, всіх тих, хто долучився до проведення даного Круглого столу та всіх тих, кому небайдужа сучасна ситуація української сім’ї.

Прес-служба Духовно-просвітницького центру