Хор Львівської єпархії взяв участь у VI міжнародному фестивалі духовно-патріотичного співу “Сонячні дзвони”

Це літо видалося для нашого хору справжнім подарунком. Емоцій і духовного піднесення вистачить на весь наступний рік.

З благословення архієпископа Львівського і Галицького владики Августина, наш хор взяв участь у VI міжнародному фестивалі духовно-патріотичного співу “Сонячні дзвони”, який відбувався з 9 по 11 серпня у селищі Хорли Херсонської області на березі Чорного моря. До фестивалю ми упродовж тижня жили у Свято-Успенському Бахчисарайському монастирі. Спаси, Господи, о.Силуана з братією, о.Андрія, о.Савела і всіх, хто сприяв нашій мандрівці. Безліч духовних осередків, чудових краєвидів, які нам пощастило побачити, неможливо описати кількома словами. Вони справили на кожного з нас незабутнє враження, а, найголовніше, укріпили нашу віру.

Отож, після таких чудових відпочинкових днів ми вирушили до Херсонської області, у селище Хорли. Фестиваль пройшов на славу. Безліч колективів – і духовних і світських – тішили публіку своїми піснями протягом двох днів. Наш хор виконав чотири твори, з яких у фінал журі відібрало народну лемківську пісню «Анничка», з якою ми й здобули перемогу у конкурсі в номінації «Найкращий дитячий колектив». Участь у фестивалі подарувала нові знайомства, враження, а також досвід, яким ділилися колективи-учасники. Так, увечері першого фестивального дня ми мали приємні посиденьки з хором храму Різдва Пресвятої Богородиці з м. Кривий Ріг. Співали пісні, чаювали, багато спілкувалися і просто раділи життю разом. Від`їжджаючи, обмінялись адресами, щоб обов`язково ще раз зустрітися і продовжити приємну дружбу.

Фінал фестивалю відбувся 11 серпня на сцені, встановленій на самому березі моря. Зібралось багато людей, охочих послухати духовно-патріотичний спів. Усіх присутніх привітав керуючий Херсонською єпархією архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн. Владика побажав усім учасникам успіхів у подальшій творчості та міцної віри.

Цьогоріч на фестивалі було сім номінацій, зокрема, “Найкращий сільський церковний хор”, “Найращий світський хор”, “Найращий дитячий колектив”, “Найкращий виконавець” тощо. По завершенні гала-концерту переможцям вручали призи – маленькі фарфорові дзвоники ручної роботи, виготовлені майстрами з Кривого Рогу. На фестивалі була чудова, по-справжньому дружня атмосфера. Гран-прі фестивалю отримав хор Мукачівської єпархії. Наш хор здобув першу премію.

Отож, задоволений та безмежно щасливий, наш дружній колектив поїхав додому. Несучи море вражень та спогадів, ми дякували Богу за чудовий відпочинок на благословенній Кримській землі та духовні скарби, якими багатий наш рідний край.