Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у роботі Круглого Столу "Православіє в Україні: актуальність сучасної апологетики".

 

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира 24 листопада в Церковно-археологічному кабінеті КДАіС почав свою роботу Круглий Стіл "Православіє в Україні: актуальність сучасної апологетики".

Завданнями проведеного заходу є: визначення сучасних ризиків, захист від яких становить мета сучасної православної апологетики, актуальною в Україну; визначення її практичних завдань і меж: вирішення питань актуальності створення та розвитку православного апологетичного руху; визначення форм взаємодії Синодальних відділів та інших структур УПЦ, навчальних закладів та православної громадськості в питаннях апологетичного служіння.

Відкриваючи засідання до присутніх звернувся Голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді та Опікунської ради Всеукраїнського апологетичного центру в ім'я св. Іоанна Златоуста Єпископ Обухівський Іона. У своїй промові Його Преосвященство привітав всіх учасників та розповів про роботу та цілі Всеукраїнського апологетичного Центру імені св. Іоанна Златоуста.

На засіданні також були присутні: Голова Навчального Комітету при Священному Синоді УПЦ, ректор КДАіС архієпископ Бориспільський Антоній; Голова Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ та Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі збройними силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин; Голова Синодального відділу УПЦ у справах сім'ї Єпископ Васильківський Пантелеімон а також представники Синодальних відділів УПЦ, громадських та державних організацій, провідні фахівці з сектознавства Європи та СНД.

Представив учасників і намітив цілі роботи зборів Голова Правління Всеукраїнського апологетичного центру в ім'я св. Іоанна Златоуста протоієрей Олександр Мірошниченко.

Після вступної частини учасники приступили до обговорення першої теми "Напрями і межі сучасної апологетики та діяльності Всеукраїнського апологетичного центру в ім'я Св. Іоанна Златоуста". У рамках дискусії увазі слухачів були представлені численні доповіді. Ректор Київських духовних шкіл, архієпископ Бориспільський Антоній виступив з доповіддю "Сучасні аспекти богословської апологетики".

Круглий стіл продовжить свою роботу 25 листопада. За результатами роботи зборів планується прийняти кілька підсумкових документів.

Сайт КДАіС