У м. Дрогобичі відбулися загальні збори Асоціації "Ковчег"

6 грудня у м. Дрогобичі Львівської області відбулися загальні збори  Асоціації "Ковчег", до якої входять предстаники від УПЦ, УПЦ КП, УГКЦ, ХВЄ. Метою зборів було ухвалення змін у керівництві та розвиток нових напрямків діяльності волонтерської доброчинної організації для освіти й оздоровлення дітей-сиріт, учнів з багатодітних родин та інакообдарованих дітей шкіл та інтернатів Борислава. Роботу в Асоціації розпочали нові члени: диякон Олександр Парчевський, Олена Сапега (м. Львів, УПЦ), Андрій Галелюк (м. Дрогобич, УПЦ), Ростислав Ільків (м. Борислав, УПЦ КП), Катерина Клюзко (м. Київ, УПЦ). Вони поділилися власним баченням того, що необхідно зробити у царині освіти, дозвілля та культурно-історичного просвітництва серед молоді й школярів. Серед питань, що обговорювались було, зокрема, забезпечення відпочинку дітей у православних таборах в Україні, Польщі, Молдові, Білорусі, Словаччині й Росії, які нині скликають для співпраці наші родини. А також – паломницькі маршрути Карпатами, туристичні поїздки святинями Центральної та Східної Європи. Все це завдяки ресурсам Церкви і суспільства на стику просвіти й охорони пам'яток історії й культури  дозволило розвинути проект "БлагоДать". Кожен, хто бажає брати участь у волонтерській благочинній діяльності, або допомагати у збереженні історико-культурної та архітектурної спадщини Христової Церкви, може жертвувати кошти та безпосередньо брати участь в реалізації проекту.

Звітуючи про діяльність Асоціації, диякон Тарасій Андрусевич розповів, про те, як в умовах провінційного занедбання волонтерського руху в Карпатах, добровольцям «Ковчегу» було важко проводити поїздки та організовувати оздоровчі й культурні виїзди святинями краю. Отець Тарасій  зауважив, що через брак коштів тормозиться завершення проектів, що проводить Асоціація. Наприклад, у переобладнанні каплички Стрітення Христового в центрі Борислава сьогодні не в змозі фінансово допомогти навіть Відділ молодіжного служіння УПЦ та київські волонтери молодіжного товариства Іонинської обителі та "Серце в долоньках".

Новим головою «Ковчега» бориславці обрали секретаря міжконфесійної комісії захисту святинь Львівщини диякона Олександра Парчевського. Вони були дуже втішені рішучістю нових членів Асоціації спільно працювати задля організації таборів для дітей, оздоровчих екскурсій та поїздок  святинями Карпат, допомогти волонтерському служінню у сучасних важких умовах.

«Цього літа я отримав благословення на діяльність у старця Іони, насельника Свято-Успенського чоловічого монастиря у м. Одесі» – розповідає диякон Олександр. «Причому, він просив нас не обмежуватися лише просвітницькою роботою, а йти далі й рятувати Христову спадщину – дітей Церкви для вічності. Це було саме тоді, коли ми проводили православні дитячі табори спочатку в Молдові, а потім на Буковині. Обидва табори називалися "Ковчег". Ми будемо раді усім організаціям, котрі захочуть увійти в ділання Ковчегу. Прошу всіх помолитися за це у суботу, 11 грудня, на освяченні головного храму на честь Собору Галицьких святих нового православного Свято-Онуфріївського монастиря у с. Межигір’я Турківського району Львівської області. Адже ця обитель дає нам творчий майданчик для проведення православних дитячих і скаутських таборів влітку 2012 року.

Хай школярі з карпатських сіл та містечок відчують себе у Ковчезі як воїни Христові. "Смирення, терпіння та труд - усе перетруть"!

кореспондент газети "Борці слави" Назар Олива
для прес-служби Львівської єпархії