У Галицькому з’єднанні внутрішніх військ відсвяткували Різдво Христове

6 січня 2012 року до солдатів Галицького з’єднання внутрішніх військ МВС України завітав архієпископ Львівський і Галицький Августин разом із співробітником військового відділу Львівської єпархії священиком Павлом Давиденком щоб привітати особовий склад бригади зі Святим вечором та з наступними Різдвяними святами. У військовій капличці, що на території частини,  Владика звершив різдвяний молебень, що супроводжувався співом архієрейського хору під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука. Хор вперше в цьому році заспівав різдвяні колядки.

«Для християнина  найвеличнішими празниками є Великдень та Різдво Христове. Напередодні цих великих свят священнослужителям не просто відвідувати різні заклади, але для нас це велика втіха» – сказав у вітальному слові до військовослужбовців Владика. «Різдво Христове несе нам спасіння. Церква завжди молиться за всіх вас і за тих, хто є в цьому залі і за тих, хто знаходиться на службі та на бойовому чергуванні. Бажаю Вам щоб Ви ніколи не заплямували честь мундира та по закінченні служби командири з вдячністю тиснули Вам руки а друзі та рідні завжди були раді вас бачити».

Після закінчення богослужіння Владика дав інтерв’ю військовій пресі та поспілкувався з командиром бригади полковником Сахоном Олегом Олександровичем і його заступником полковником Задворним Олександром Івановичем.

Потім гостей запросили в актовий зал на Різдвяну театральну постановку. Акторами у цьому дійстві були звичайні солдати першого стрілецького батальйону бригади.

Виставу готували майже два тижні. З благословення владики Августина солдатам внутрішніх військ у вільний від вистав та репетицій час допомагала акторка національного театру імені Марії Заньковецької Валентина Щербань. «Ми хочемо зробити у цій частині святковий вертеп, щоб всі хлопці які тут служать, а служать вони із усієї України від нашої львівської землі понесли додому відчуття свята» – розповіла Валентина. «Враховуючи  те, що це майбутні чоловіки, голови родин, хочеться щоб вони принесли часточку цього свята до себе у родини. А у майбутньому навчили своїх друзів, як насправді, маємо ми, християни, зустрічати Різдво Христове».

Всі учасники вистави не мали зовсім ніякого досвіду, але акторка стверджує, що з хлопцями працювати зовсім не важко: «Вони справжні, вони природні, вони такі як вони є. Читають вони так, як можуть, і для мене це є цінним. Я не намагаюсь зробити з них професійних акторів. Головне – щоб кожен з них відшукав щось у собі».

«У мене досвіду зовсім немає, – ділиться враженнями солдат Олександр Закалашнюк, – я раніше не те що на сцені, я взагалі ніде не виступав. Заступник командира батальйону з виховної роботи  майор Матвій Ковальчук запропонував нам спробувати і ми погодились». Додому на Кіровоградщину Олександр повезе львівські традиції святкування Різдва:  «У нас так не святкують, шостого числа всі вечеряють, а сьомого діти ідуть по домівках колядувати. Дома не бачив, щоб ходили гуртом та ще й із зіркою. Разом із друзями ми це обов’язково започаткуємо».

Підчас вистави глядачі дізнались про історію самого Різдва та особливості його святкування у різних країнах світу та по завершенні нагородили акторів гучними оплесками. Високопреосвященніший Владика високо оцінив виступи військових артистів-аматорів і порадив їм показати свій концерт в інших частинах.

По завершенні дійства з появою першої зірки всі сіли до святкового столу у солдатський їдальні. Архієпископ Августин благословив пісну вечерю з кутею для військовослужбовців. Дуже приємно зазначити, що командування частини потурбувалось, щоб всі страви вечері згідно зі Статутом і традиціями Православної церкви були пісними. Гості, солдати та офіцери, які знаходились на чергуванні вечеряли за одним святковим столом. Командир частини полковник  Олег Сахон вечеряв за одним столом із солдатами. Він  також привітав усіх із Різдвом та подякував кожному за сумлінну службу.

Вадим Голуб, Шевченко Ганна
фото Вадима Голуба

 

купить джинсы турция женские