Надвечір'я Богоявлення

18 січня 2012 року, в Надвечір'я Богоявлення (Хрещенський святвечір), вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет звершив Божественну літургію св. Василія Великого та чин великого освячення води  в Свято-Петро-Павлівському храмі в м. Жовкві.

Його Преосвященству співслужили благочинний Жовківського і Пустомитівського округів, Львівської області, настоятель храму прот. Стефан Хомин та клірик Свято-Георгіївського собору протодиякон Роман Василина.

Після читання Євангелія архіпастир звернувся до віруючих з проповіддю, в якій зазначив: "...У день, коли ми згадуємо Хрещення Господа в річці Йордан, ми освячуємо воду на знак присутності цієї благодаті в Церкві. Церква рідко щось доводить зовнішнім чином. Зовні в Церкві не відбувається нічого незвичайного. Інколи люди посилено вимагають дива, немов фокусу, щоб це диво переконало їх в тому, що Бог існує; проте Церква ніколи не впливає на свідомість людей так само. Але в сьогоднішній день, освячуючи воду, Церква свідчить про велике Боже диво — про явище благодаті через страждання, смерть і Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. ...Бог нас з'єднав з Самим Собою, подарувавши нам велику силу Свою — Божественну благодать. І та допоможе нам Господь, спираючись на цю силу, зі світом і любов'ю до всіх йти по життєвій дорозі в славу Бога і назустріч Його немеркнучому Небесному Царству. Амінь."

Наприцінці богослужіння було звершено Велике освячення води поблизу храму, після чого  Владика звернувся зі словами вдячності до настоятеля та поздоровив його з минулим днем Ангела. На згадку Преосвященніший Владика подарував отцю Стефану ікону Святої Родини.

Дивитися альбом повністю>>>