Архієпископ Львівський і Галицький Августин прийняв групу паломників з м. Москви

13 лютого у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Львівський і Галицький Августин прийняв групу паломників, членів дитячого православного руху «Вестники» з м. Москви, Росія.

Цей рух був започаткований з благословення приснопам’ятного Партіарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ АНО «Детский социально-культурный центр «Вестники» спільно з МОО «Родители, педагоги и ученые за нравственную традиционную российскую школу». Рух об’єднує православних дітей і підлітків шляхом залучення їх до позитивних соціально значущих справ.  Метою руху є духовно-моральне виховання і позашкільна освіта дітей на основі їхньої реальної діяльності, пов’язаної з засвоєнням вітчизняної історико-культурної спадщини, а також допомога батькам у вихованні підлітків. Основними напрямами діяльності руху «Вестники» є організація літніх та зимових тематичних таборів, краєзнавчі експедиції і паломницькі поїздки, організація церковних свят, благочинні акції, допомога при відродженні храмів, учнівські конференції, шефство над дитбудинками.

Архієпископ Августин познайомив гостей з історією Львівської єпархії і Свято-Георгіївського храму, показав їм свою бібліотеку зі стародруками, а також розповів їм про цікавинки, які привіз зі своїх подорожей. Діти поділилися з Владикою своїми враженнями від поїздки. Програма була дуже насиченою. Відразу по приїзді у м. Львів, паломники вирушили до Почаєва, де відвідали Свято-Успенську Лавру. Наступного дня помолися на Божественній Літургії у храмі Всіх Святих у с. Сопошин, після чого, у супроводі членів молодіжного братства цього храму, вирушили у м. Великі Мости, звідки помандрували на місце, де був монастир святителя Петра Ратинського у с. Двірці. Там їм розповіли про діяльність святителя, про саму місцевість. Вони також побували на території Преображенського храму, який зараз належить іншій конфесії. Після цього паломники відвідали меморіал у с. Воля Висоцька, присвячений подвигу льотчика Петра Нестерова, який у 1914 році під час Першої Світової війни вперше здійснив повітряний таран. Екскурсію старовинним містом Жовквою для гостей провів видатний історик Віктор Заславський. Тут вони відвідали церкву на честь святих Апостолів Петра і Павла. Повернувшись у с. Сопошин, діти увечері мали зустріч з сільською молоддю за власною програмою. Гості влаштували конкурси, виконали класичні і народні танці, потім всі разом пили чай і співали. Розповідаючи владиці Августину про подорож, діти захоплено говорили про те, що були приємно вражені прийомом, яку їм влаштували, гостинністю галичан. І тепер вони дещо інакше дивляться на деякі події з історії як свого, так і нашого народу. Під час зустрічі Владика поспілкувався з керівниками групи щодо діяльності руху. Потім вручив усім іконки.

Після зустрічі діти помолилися на вечірньому богослужінні, приклалися до святинь у Свято-Георгіївському храмі і вирушили на прогулянку Львовом. Відтак відбулося спілкування гостей з членами молодіжного братства Львівської єпархії.