Світле Христове Воскресіння

15 квітня 2012 року Православна Церква святкує Світле Христове Воскресіння.

14 квітня о 23:30 год., у Свято-Георгіївському кафедральному храмі розпочалась полуношниця, на якій архієпископ Августин читав канон. Під час богослужіння протоієрей Володимир Шарабура доставив до Свято-Георгіївського храму Благодатний вогонь. За благословенням Митрополита Київського і всієї України Володимира його привезла до України з Єрусалиму делегація Української Православної Церкви на чолі із головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків архієпископом Бориспільським Антонієм.

Рівно опівночі архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископ Дрогобицький Філарет,  духовенство і народ тричі обійшли Свято-Георгіївський храм хресним ходом зі співом «Воскресеніє Твоє, Христе Спасе,…» і почалася пасхальна утреня.  Велика кількість вірян взяла участь у святковому богослужінні: молилися в храмі і, незважаючи на дощову, прохолодну погоду, – на церковному подвір'ї.

Одним з центральних місць пасхального богослужіння є читання першої глави Євангелія від Іоанна різними мовами. Цього року у Свято-Георгіївському храмі Пасхальне Євангеліє читалося 20-ма мовами: церковно-слов’янською, грецькою, латиною, єврейською, арійською, грузинською, російською, польською, українською, білоруською, сербською, болгарською, румунською, латишською, англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською, в’єтнамською. Читання Євангелія українською мовою супроводжувалося сурдоперекладом для слабочуючих вірян.

Після закінчення пасхальної утрені та святкової Літургії було звершено чин освячення артосів. Потім владики Августин та Філарет освятили пасхальні кошики.

Після святкового прийому у Львівському єпархіальному управлінні, за традицією, Високопреосвященніший архієпископ Августин разом з співробітниками тюремного відділу і хористами вирушили у виправні заклади м. Львова привітати засуджених з Великоднем.

Дивитися альбом повністю>>>