3 липня 2022 року, у Неділю 3-тю після П’ятидесятниці, день пам’яті Собору Галицьких святих, митрополит Львівський і Галицький Філарет очолив пізню Божественну літургію в Свято-Георгіївському кафедральному соборі міста Львова.
Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління протоієрей Олександр Іванченко, клірики собору.
Після читання Святого Євангелія архіпастир звернувся до вірян зі словами проповіді.
«Духовний досвід Галицьких святих служить духовному збагаченню боголюбивого народу Галичини. Насправді дуже важливо знати і шанувати людей, які не так давно ходили по тій самій землі, а нині є для нас взірцем християнського життя. Колись ці святі були земними людьми, а нині наче небесні Ангели, соборно предстоять Престолу Божому та моляться за утвердження в нашій землі Святого Православ’я», - зазначив владика.
За богослужінням була прочитана молитва про позбавлення від ворога, за встановлення миру в Україні та припинення війни.
Напередодні ввечері, Високопреосвященніший митрополит Філарет очолив в кафедральному соборі всенічне бдіння.
*** Рішення про святкування Собору Галицьких святих у Львівській єпархії було прийнято за пропозицією митрополита Київського і всієї України Володимира 3 квітня 2001 року на засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви. У той час синодальним рішенням в Собор були включені святителі митрополит Київський Петро Московський, митрополит Тобольський Іоанн, єпископ Іркутський Інокентій, єпископ Тобольський Павел; священномученик Максим (Сандович); преподобний Іов Почаївський; праведний Алексій (Товт).
Собору Галицьких святих були написані тропар, кондак, ікона, служба та акафіст (укладені нині покійною настоятелькою Львівського Преображенського жіночого монастиря ігуменею Варварою (Шурат-Глуха). До липня 2008 року лик Собору був значно поповнений і включав 28 імен святих. У виданні "Собор святих землі Галицької" 2010 року до їх числа були також додані імена святителів Арсенія Еласконського і Досифея Молдавського.
ФОТОАЛЬБОМ>>>