9 липня 2017 року, у Неділю 5-у після П'ятидесятниці, день вшанування Тихвінської Львівської Сльозоточивої чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, у Свято-Георгіївському кафедральному соборі міста Львова було звершено святкове богослужіння.
Божественну літургію у цей день очолив єпископ Львівський і Галицький Філарет. Його Преосвященству співслужили клірики собору.
На малому вході єпископ Філарет удостоїв кліриків єпархії богослужбових нагород: секретаря єпархіального управління протоієрея Олександра Іванченка правом носіння митри, а прес-секретаря єпархії ігумена Маркіана (Каюмова) возвів у сан архімандрита.
Після сугубої єктенії була прочитана молитва за мир в Україні та Святу Православну Церкву.
За Літургією Преосвященніший Владика звершив хіротонії: ієродиякона Даміана в ієромонаха, а чтиця Михаїла Миньо в диякона.
В кінці богослужіння був звершений Хресний хід навколо храму, після чого архіпастир привітав усіх присутніх зі святом.
Напередодні ввечері, 8 липня, було звершено святкове всенічне бдіння за Афонським уставом, яке очолив Преосвященніший єпископ Філарет.
ФОТОАЛЬБОМ>>>
Історія Тихвінської ікони Богородиці повита таємницями. Згідно Церковного Передання саме цей образ Богоматері написав сам апостол Лука. До ІV століття ікона знаходилась в Антіохії, після чого була перенесена до Константинополя. Пізніше, незадовго до падіння столиці, ікона зникла і була знайдена на річці Тихвінці, поблизу берегів міста Тихвін. З того часу ікону стали іменувати Тихвінською а її шанування розповсюдилося всім світом. Однією із чудотворних копій цієї ікони став образ Богоматері, які був написаний для Іллінського скита, що на Святій Горі Афон. У 1877 році цей образ прославився тим, що на іконі були помічені сльози, які витікали з очей Богородиці. З того часу ікона стала іменуватися Тихвінською Сльозоточивою. Сам Іллінський скит був населений монахами, які прийшли з території України, тому після звістки, що у Львові, тоді австрійському місті, у 1901 році було зведено православний храм на честь великомученика Георгія Побідоносця, братія обителі вирішила в дар храму написати копію своєї святині. У 1905 році копію чудотворної ікони було доставлено до Георгіївської церкви і з того часу ця ікона вшановується православними львів'янами. У 1997 році, в наслідок численних свідчень про чудодіяння від цієї ікони, Священний Синод УПЦ проголосив Львівську копію Тихвінської ікони Богородиці чудотворною. З того часу ікона іменується Тихвінською Львівською Сльозоточивою іконою Пресвятої Богородиці і щодня приймає з молитвою численних прочан та віруючих львівян.