Допоки українці будуть закривати очі на проблеми алкоголізму та наркоманії – доти наш народ буде нищити себе зсередини – єпископ Філарет

Коментар єпископа Львівського і Галицького Філарета з нагоди Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом

За найскромнішими оцінками, щороку в нашій державі від наркотиків помирає 10-12 тис. чоловік. Таке стрімке зростання кількості наркозалежних громадян зробив Україну одним із лідерів за темпами поширення наркоманії серед населення в Європі. Споглядаючи на ці сумні цифри, Церква вбачає невідкладною роботу по протидії такій загрозі. Так, сьогодні з благословення Блаженнішого Митрополита Онурфія в усіх храмах та монастирях Української Православної Церкви звершуються молитви за стражденних від наркотичної залежності. Така молитва сьогодні конче необхідна нашій державі, аби Господь не полишав цих нещасних людей та проявив до них свою милість. Крім цього, така молитва необхідна і всім нам, кому слід усвідомити – наша увага і піклування про дітей, близьких і друзів часом може запобігти їхній залежності або допомогти побороти її.

Проте не лише молитвами повинні обмежуватися ми сьогодні, щоби протидіяти цій чумі. Не лише раз на рік ми повинні згадувати про наркозалежних та про їх потреби. Державі слід звернути увагу на випрацювані Церквою програми та концепції по боротьбі з розповсюдженням наркотиків та підвищенням рівня моралі суспільства, особливо молоді.

Наркозалежність є одночасно і фізичною, і духовною хворобою – оскільки пошкоджує і тіло, і свідомість. А причини поширення цієї біди лише духовні – відсутність духовно-моральних пріоритетів в житті сучасної молоді, що призводить до розпусти та легковажного ставлення з наркотиками. Лише свідома, високодуховна людина може відмовитися від пропозиції спробувати ті чи інші наркотики. Лише відсутність попиту дасть можливість побороти цю диявольську пропозицію.

Церква постійно наголошує на актуальності боротьби та протидії наркоманізації українського народу і лише тверда воля держави повинна підтримати ініціативи Церкви. Україна повинна усвідомити, що головною стратегією нової держави повинна стати здорова нація. Допоки українці будуть закривати очі на проблеми алкоголізму та наркоманії – доти наш народ буде нищити себе зсередини.

+Філарет,

Єпископ Львівський і Галицький

Голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я

та пастирської опіки медичних закладів