Привітання архієпископа Філарета з 25-ю річницею з дня створення сестринської групи «Милосердя»

Ваші Високопреподобія, всечесні отці Зиновіє та Романе,
високоповажна Світлано Павлівно,
шановні члени групи «Милосердя»!

 

Від імені духовенства, чернецтва та вірних Львівської єпархії сердечно вітаю сестринську групу «Милосердя» з опіки за мешканцями Львівського геріатричного центру зі славним ювілеєм – 25-ю річницею з дня створення!

Чверть століття ви відвідуєте людей похилого віку, через різні життєві обставини залишених проводити решту свого життя у спеціалізованому закладі, засвідчуючи справами милосердя свою віру у милосердного Господа. За словом апостола Якова, «…віра без діл мертва..» (Якова 2:20), а ваша віра жива і запалює свій вогник в серцях підопічних. Прийміть нашу глибоку вдячність за ваші сумлінні багаторічні труди!

Не лише матеріальну допомогу ви надаєте людям похилого віку , головна допомога – духовна. 15 років діє в геріатричному пансіонаті православна громада на честь святого великомученика і цілителя Пантелеімона. Всі ці роки богослужіння в ній звершує протоієрей Зиновій Курило, а останній рік йому допомагає протоієрей Роман Стеценко. В лікарняній церкві звершується Божественна Літургія, старенькі мають можливість приступити до Таїнства Сповіді і прийняти святе Причастя. Також служаться акафісти, працює бібліотека духовної літератури. Всечесні отці, я щиро дякую вам за добросовісне несіння вами послуху духовного окормлення людей похилого віку. Воно найбільш необхідне їм, адже вже близько їхня зустріч з Творцем.

Ваше служіння в геріатричному пансіонаті розпочалося в дні святої Пасхи і було осяяне світлом любові Божої до людей. Хай же і надалі воно звершується силою Воскреслого Спасителя на благо ваших стареньких підопічних в мирі і любові на многая і благая літа!

З любов’ю у Христі Воскреслому,

 

+Філарет,
архієпископ Львівський
і Галицький