Львівський Свято-Воскресенський чоловічий монастир

На засіданні Єпархіальної ради під головуванням Архієпископа Львівського і Галицького Філарета у складі членів Єпархіальної ради: протоієрея Олександра Іванченка, протоієрея Романа Коломийчука, протоієрея Григорія Фарата, протоієрея Богдана Біласа, протоієрея Миколая Петрущака, протоієрея Василія Шубчинського, яке відбулося 18 червня 2019 року в єпархіальному управлінні у м. Львові, було ухвалено рішення:

  1. З огляду на те, що у Львові існував чоловічий Свято-Онуфріївський монастир, який на початку ХХ ст. був закритий, а в 1990-х роках був переданий в розпорядження УГКЦ, та на важливість існування монастиря у м. Львові, для продовження стародавньої традиції православного чернечого життя на Галичині, створити Свято-Воскресенський монастир на території Релігійного Культурного Центру Львівської єпархії за адресою: м. Львів вул. Пекарська 57.
  2. Управління монастирем доручити Керуючому єпархією.

Що було засвідчено Протоколом № 18/2019 засідання Єпархіальної ради  Львівської єпархії Української Православної Церви від 18 червня 2019 року.

В даний час Свято-Воскресенський монастир розміщається в бувших господарських приміщеннях в одноповерховому корпусі. Тут обладнано трапезну, бібліотеку, кухню, келії для проживання.

 

Свято-Воскресенський монастир проводить богослужбову, а також місіонерську та просвітницьку діяльність.

  1. Богослужіння звершуються в капличці на честь Воскресіння Христового, яка встановлена на подвір’ї Релігійного Культурного Центру, духовенством Львівської єпархії.

Монастирські служби звершуються за прикладом богослужінь монастирів Святої Гори Афон.

В монастирі відроджують традиції давнього візантійського, а також автентичного грецького і давньо-руського знаменного співу.

  1. Ієромонах Іов проводить в приміщенні монастирської бібліотеки зустрічі з молоддю, на яких відбуваються духовні лекції-бесіди, перегляд і обговорення православних християнських фільмів, проводяться вечірні заняття з вивчення трудів древніх і сучасних святих отців Церкви.

Для молоді при монастирі організовані курси вивчення іноземних мов:  англійської – викладає Ганна Тимченко

грецької – викладає  ієромонах Іов (Ольшанський);

  1. Існує новостворена інтернет сторінка монастиря afon.lviv.ua. В соціальній мережі Вайбер створена група Свято-Воскресенського монастиря, де можна знайти анонси богослужінь, теми зустрічей і де відбувається спілкування на різні теми онлайн.