Храм святої великомучениці Параскеви П’ятниці с.Стоянів

Настоятель: протоієрей Богдан Білас

 

Адреса: с. Стоянів Радехівського р-ну

 

 

 

Парафія Української Православної Церкви св. мц. Параскеви в с. Стоянів існує з початку 2005 року. Офіційна юридична реєстрація громади відбулася 18 серпня 2005 року. До цього часу всі православні жителі села молилися в найближчих православних храмах (від 10 до 25 км). У селі існують також громади греко-католицької та римо-католицької церков.

Парафія Православної Церкви св. мц. Параскеви розташована в с. Стоянів Радехівського району Львівської області. Населення села - 2700 чоловік. Є середня школа, в якій навчаються близько 500 дітей.

Ще зовсім недавно село вважалося одним з кращих в області. У селі працював на повну потужність торфобрикетний і цегельний заводи, колгосп, є своя здравниця, лікарня.

В даний час все виробництво зупинено. Люди опинилися без роботи. Багато людей на межі виживання, потребують постійної підтримки. У пошуках роботи багато хто виїжджає за кордон. Члени православної громади св. мц. Параскеви намагаються не тільки молитися, але й займатися соціальною діяльністю у своєму селі. Є група людей, які відвідують самотніх і хворих людей, допомагаючи їм медикаментами, а також і по господарству. Спільними зусиллями обробляються поля.

Одна з найбільш важливих проблем - виховання молоді. У громаді існує недільна школа, де дітям намагаються донести Слово Боже, а також намагаються залучати підлітків до праці, існує гурток «Умілі руки».