Свято-Троїцький храм с.Уріж

Настоятель: протоієрей Михаїл Коник

Історія: Перші письмові згадки про с. Уріж датовані з 1515 року.

Село Уріж починається біля підніжжя гори Ласки і тягнеться вздовж правого берега Бистриці Тисменицької. Воно ніби страж біля воріт, що утворюють дві гори: Ласки і Мабура.

В селі з давніх віків діє храм на честь Пресвятої Трійці, побудований на місці старої каплиці на честь св. Іоана Богослова, що відігравала роль польової військової каплиці під час кампанії проти турків.

Саме тут, у родинному маєтку села Уріж, що на Дрогобиччині, у родині руських шляхтичів Федора і Маріанни (з роду Дзюсянко гербу Кердея) 1600 року народився хлопчик, якого, в місцевому православному храмі на честь Пресвятої Трійці охрестили Олександром, - майбутній митрополит Київський, Галицький і всієї Русі, екзарх Константинопольський Антоній (Винницький).

Будучи Перемиським єпископом, Владика Антоній неодноразово відвідував рідний храм.

3 січня 1654 року помирає матір Владики, 16 жовтня того ж року і батько. Як стверджує, племінник митрополита Антонія, уніатський митрополит Юрій Винницький: «Обидві їхні милості поховані почесно в церкві Святої Тройці» .

Сучасний храм, очевидно після пожежі, в 1857 році. В храмі ніколи не припинялося богослужіння. Тут зберігся старий цвинтар з деякими надгробками священиків.

З 1994 року храм на честь Пресвятої Трійці в с. Уріж переходить до УКГЦ.

Православні віряни із священиком Миколаєм Петрущаком знаходять прихисток в сусідньому селі Підмонастирок. З цього часу й по сьогоднішній день богослужіння звершуються в обладнаному під храм житловому будиночку.

З 11 жовтня 2013 року  призначений на посаду настоятеля Свято-Троїцького храму с. Уріж Дрогобицького району священик Михаїл Коник.

Адреса: с.Уріж, Дрогобицького р-ну Львівської області.

 

Свято-Троїцький храм с.Уріж

Свято-Троїцький храм с.Уріж