Протоієрей Діонісій Буренко

Голова відділу релігійної освіти, катихізації та місіонерства
Клірик Свято-Покровского храму м.Борислав

 

Народився 17 грудня 1984 року в м. Костопіль, Рівненської області в сім`ї робітника та вчительки.

У 1991 році пішов у перший клас Загальноосвітньої школи № 1 м. Костопіль. З 10-го класу читав на кліросі.

У 2002 році втупив у перший клас Волинської Духовної Семінарії. Під час навчання в м. Луцьк по благословенню Ректора протоієрея Петра Влодека був відповідальним по допомозі малозабезпеченим громадянам та співпраці з Територіальним державним центром. Пізніше разом із викладачем ВДС протоієреєм Сергієм Ющиком (нині першим проректором КДАіС) проводив місіонерські зустрічі у військових. А також щотижня читав лекції з Християнської моралі у Волинському обласному ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

В 2006 році був зарахований на перший курс Київської Духовної Академії. У часі навчання у вищому духовному закладі по благословенню Владики-Ректора митрополита Антонія (Паканича) і під патронатом викладача Академії архімандрита Климента (Вечері) (нині єпископа Ірпінського) проводить морально-повчальні лекції з учнями Українського фізико-математичного ліцею КНУ ім. Т.Г. Шевченка м. Київ. В 2008 році по благословенню Священноначалл`я Церкви входить в число 13 студентів-укладачів Закону Божого. У 2010 році закінчує навчання у КДА.

19 серпня 2010 року архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном (Юрчуком) (нині митрополит Луганський і Алчевський) рукоположений у сан диякона.

27 вересня того ж року архієпископом Митрофаном висвячений у сан священика. Місцем служіння визначено жіночий монастир святої рівноапостольної Марії Магдалини м. Біла Церква. Призначений записуватися на місцевому радіо та телебаченні. Деякий час проводив лекції для молодят у Відділі реєстрації актів цивільного стану Білоцерківського міськрайонного управління юстиції («ЗАГС»). Був закріплений за Білоцерківським дитячим оздоровчим центром «Шанс». Читав уроки Християнської етики у Білоцерківській школі № 19 (для особливих дітей). В цей час проводить духовно-патріотичні зустрічі з учнями Білоцерківського ліцею, пізніше, на базі даного закладу, утворює клуб молодіжної самореалізації «Діалог». З 2011 року щочетверга проводить духовно-повчальні зустрічі з особовим складом РВ УМВС Білоцерківського району (зараз поліція). Співпрацює і проводить спільні арт-проекти з КЗ КОР "Білоцерківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст."

У 2012 році за власним бажанням переведений у клір Кіровоградської єпархії. Призначений кліриком Спасо-Преображенського собору (нині другого кафедрального). Продовжує (розпочату архімандритом Боголіпом (Гончаренком) нині єпископом Олександрійським і Світловодським) записи циклу телевізійних програм про Православіє і світ «Світло Православія» на місцевому каналі TTV, пізніше на цьому ж каналі разом з психологом Владиславом Зубченком записує низку молодіжних передач авторської програми «Психологія особистості». У цьому ж році призначений керівником Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії. Організовує Молодіжку при Спасо-Преображенському кафедральному соборі. З 2013 року читає лекції у Кіровоградському медичному коледжі ім. Є.Й. Мухіна. Налагоджує тісну співпрацю з Кіровоградським Геріатричним пансіонатом, а також з «Народною академією творчості» інвалідів. Організовує спільні проекти з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва. Деякий час опікується реабілітаційним центром для особливих дітей. З цього ж року починає викладати у Вищому професійному училищі № 9 м. Кіровоград (тепер Кропивницький). З 2015 року починає читати лекції у Кіровоградському Будівельному коледжі і Кооперативному коледжі економіки і права ім. М.П. Сая.

11 лютого 2015 року, на свято Трьох Святителів, призначений Ключарем Спасо-Преображенського кафедрального собору.

З 2016 року член Молодіжної ради при Кіровоградському міськвиконкомі (дорадчий орган при мері міста). В цьому ж році закінчує курси по тележурналістиці «Медіа-кузня» при Кіровоградській обласній телерадіомовній компанії. Веде бесіди зі старшокласниками у ЗОШ № 19.

7 квітня, на свято Благовіщення, призначений Благочинним Добровеличківського районного округу.

4 грудня 2017 року зачислений у штат Львівської єпархії, призначений кліриком Свято-Покровського храму м. Борислав.
 
Нагороди:

  • Камилавка (2010р.)
  • Наперстний хрест (2011р.)
  • Протоієрейство (2013р.)
  • Хрест з прикрасами (2014р.)
  • Митра (2015 р.)
  • Орден свт. Дмитрія Ростовського (2015р.)