5 листопада 2017 року, у 22-у Неділю по П'ятидесятниці, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці відбулася урочиста Божественна літургія, яку звершили архієреї з України, Білорусі, Молдови та Греції у співслужінні священиків Вінницької єпархії і численних гостей у священному сані.
Божественну літургію очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. 15 архіпастирів прибуло до Вінниці, щоби привітати з 55-м Днем народження керуючого Вінницькою єпархією митрополита Вінницького і Барського Симеона.
Особливої урочистості і духовного піднесення святкуванню додавала присутність у храмі мощей святого великомученика Димитрія Солунського, які 2 листопада доставив у Вінницю грецький архієрей – митрополит Верійський, Науський та Кампанійський Пантелеімон.
Під час Літургії підносилася молитва за мир Україні. Також сугубі молитовні прохання були виголошені за здоров’я Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, котрому цього дня виповнилося 73 роки, і за митрополита Симеона, який відзначає свій день народження 3 листопада.
Наприкінці Богослужіння був звершений подячний молебень перед мощами святого великомученика Димитрія і виголошене многоліття Блаженнішому Митрополиту Онуфрію і Високопреосвященнішому митрополиту Симеону.
Архієпископ Філарет також привітав владику Симеона з 55-річчям від себе особисто та Львівської єпархії та побажав йому многих і благих літ.
Владику Симеона привітав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, а також митрополит Верійський Пантелеімон та подарував владиці Симеону ікону святого великомученика Димитрія та пам’ятну панагію.
Напередодні ввечері, в соборі було звершене святкове всенічне бдіння.
ФОТОАЛЬБОМ>>>
За матеріалами сайту Вінницької єпархії
Після Літургії, архіпастир вклонився могилі митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія (Свистуна).