Тихвинська Львівська "Сльозоточива" ікона Божої Матері
Святу ікону Тихвінську, за переданням, написав євангеліст Лука. Її пам'ять святкується 26 червня за старим стилем. Св. Лука послав її разом із Євангелієм і “Книгою діянь” до Антіохії до Феофіла. Після його смерті її перенесли до Єрусалиму, а звідти у 5 столітті – до Константинополя, де для неї було збудовано чудовий храм, відомий як Влахернський. У ньому вона знаходилась 539 років, подаючи зцілення, неодноразово рятуючи та даруючи втіху немічним, прозріння сліпим і здоров'я хворим. Отримала назву – “Одигітрія” (в церковно-слов'янському перекладі “путеводительница, крепкая помощница”).
В часі іконоборських переслідувань її вмурували у вівтарну стіну Влахернського храму обителі “Пантократор”. Понад 60 років ніхто не знав про її місце перебування. Довго ігумени та іноки, і сам Константинопольський патріарх Тарасій молилися Господу з проханням явити славну ікону Богородиці. Нарешті одному затворнику уві сні було наказано шукати ікону в Пантократорі.
1383 р. ця ікона з'явилась на Русі. Новгородські купці, що побували в Царгороді, дізналися від Патріарха Константинопольського про Тихфінську ікону, яка в цей час дивовижно зникла з церкви. Невидимо носима ангелами, вона обходила руські поселення, подаючи втіху, зцілення та допомогу мешканцям. Перші побачили її рибалки на Ладозькому озері, потім на річці Онче близько Смоленова, потім вона зникла і з'явилась у м. Кукова біля річки Паші. Всюди на честь ікони будували капличку та храм. А ікона зникала і дивовижно з'являлася у м. Тихфіні на горі. В цьому ж місті після спорудження храму Успіння Пресвятої Діви Марії, Богородиця сама з'явилась разом із святителем Миколаєм-чудотворцем.
Вже пізніше копія цієї святої афонської чудотворної ікони “Тихфінська-Сльозоточива”, написана і освячена на Афоні, була передана від руських пустельників Російському імператорському консульству у Львові (тоді Лембергу). ”Високоповажному архіпресвітеру Миколаю Димитрієвичу і общині Руської Православної Церкви в м. Львові в ім'я святого великомученика Георгія Побідоносця…” Тоді в Галичині під час переслідувань Православ'я Небесна Владичиця Богородиця неодноразово рятувала людей від небезпеки та дарувала численні зцілення християнам, котрі просили заступництва перед Тихфінською іконою.
У 1997 році за поданням Преосвященнішого єпископа Львівського і Дрогобицького Августина рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви ікону було визнано чудотворною. З цього часу, щороку 26 червня ст.ст./9 липня н.ст. у свято-Георгіївському храмі м. Львова відбуваються урочистості.
АКАФІСТ>>>