Привітання єпископа Філарета з Днем Соборності України

Дорогі брати і сестри!

Щиро вітаю вас з величним і значущим в історії нашої держави святом – Днем Соборності України, річниці Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки!

Проголошення ідеї соборності і створення незалежної Української Народної Республіки на народному віче на площі перед святою Софією Київською 22 січня 1919 року стало здійсненням віковічних мрій багатьох поколінь борців за незалежність. Ця ідея єдності завжди жила в умах і серцях свідомих українців, що здобуло своє підтвердження 22 січня 1990 року, коли на знак відродження незалежної, єдиної української держави,  люди, взявшись за руки, живим ланцюгом злуки поєднали Схід і Захід України.

Віруючій душі близьке поняття соборності, адже християни сповідують Єдину Соборну Церкву, Христос нас кличе до єдності: «щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі, щоб одно були в Нас і вони» (Іоанн.17, 21). Соборність України у сучасному, багатомірному розумінні полягає від територіальної цілісності до громадянської консолідації, та найперше – у єдності духовній. Тому ми можемо засвідчити, що лише єдність, однодумність між собою і з Христом може бути надійним підґрунтям для плідної праці з побудови високодуховного, морального суспільства, яке стане здатним розвивати і зміцнювати свій економічний потенціал і політичну систему.

Бажаю вам здоров’я, благополуччя, творчого натхнення щоб і надалі прикладати всі свої сили заради спільної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й соборної України.

Прикликаю на вас благословення Боже,

+ Філарет,
Єпископ Львівський і Галицький